fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во вторник променливо облачно и нестабилно време со пороен локален дожд и грмежи

Во вторник, променливо облачно, наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Времето во следните денови: Утре ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен локален дожд и грмежи. Од среда следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура. Во среда и четврток ќе дува засилен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH cpeAa (21.07) 4eTBpToK (22.07) Bpeme neToK (23.07) ca6oTa (24.07) Bemep HeAeлa (25.07) 13 Ao 21 mиH.Tem. °C) maK.Tem, (℃) yB 11 Ao 19 npomeHлиB 27 Ao 36 11 Ao 20 26 Ao 35 12 Ao 21 8 27 Ao 36 13 Ao 21 8 29 Ao 37 8 30 Ao 38 8 8“

Во вторник, променливо облачно, наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во вечерните часови вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец. УВ=7

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 20.07 2021 град тмин. тмакс. Ckonje 18 30 тетово 14 29 маврово 11 21 охрид 15 28 битола 16 30 прилеп 16 28 кр.паланка 15 27 св. николе 17 29 штип 18 30 берово 14 26 д.капија 20 32 струмица 18 31 гевгелија 21 34 николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија YB=7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close