fbpx
ВестиТоп вести

XI  Државен пчеларски саем во Србија

Сојузот на пчеларскии организации во Србија го организира XI  Државен пчеларски саем. Саемот ќе се одржи од 9 – 10 февруари во втората сала на Белградскиот саем. Саемот има меѓународен карактер . За членови на пчеларскиот сојуз на Србија е влезот е бесплатен, додека за останатите посетители влезницата изнесува 300 ден, информира организаторот.

На саемот  ќе бидат организирани предавања на повеќе теми поврзани со пчеларењето меќу кои и меѓународен стручен семинар на тема „Пчелите не умираат од студ“.

Повеќе информации може да добиете на линкот

З.Б.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close