fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Зголемени субвенциите за презимено пчелно семејство

Поддршката за презимено пчелно семејство е зголемена од 600 денари на 700 денари линеарно за сите производители без оглед на тоа колкави се нивните капацитети.

Поддршката за презимено пчелно семејство е зголемена од 600 денари на 700 денари по линеарно за сите производители без оглед на тоа колкави се нивните капацитети, објави министерот Љупчо Николовски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close