Вести

439 милиони денари исплатени субвенции

subvencii

Министерството за финансии во денешното соопштение информира дека исплати 439 милиони денари за субвенции, од кои за житни култури 114,1 милион денари, за лозови насади 31,8 милиони денари, за градинарски култури 36,3 милиони денари, за мерката одгледување говеда 100 милиони денари, за одгледување  овци 154 милиони денари и за млеко 2,7 милиони денари


 

ффрм.мк

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close