fbpx
Вести

Агро метео – температури под нула, доаѓа и снег

Поради спуштање на студен воздух од север,  вечерва и утре претпладне ќе има врнежи од дожд претежно во западните и јужните делови од земјава, кои повремено ќе бидат со умерен интензитет.

dozd

На повисоките планини (надморска висина над 1800 метри) во западниот дел од земјава врнежите ќе поминуваат во снег.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Од утре попладне следува период на претежно стабилно со утрински температури кои на некои места ќе  се спуштат под нула.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close