вестиТоп вести

АХВ – започнува кампања за бесплатно чипирање на домашни миленици

Директорот на Агенција за храна и ветеринарство Зоран Атанасов, утре, среда, 20.03.2019 година, во 10.30 часот, во Влада на Република Северна Македонија, ќе даде изјава за медиумите за реализација на кампањата за бесплатно микрочипирање на домашните миленици.

Покануваме новинари, сниматели и фоторепортери да го проследат настанот

 

 

 

 

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close