fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

АКО СТЕ ДОМАЌИНСТВО СО НИСКИ ПРИМАЊА: Еве каде да побарате помош за електрична енергија

На линкот внатре може да се пријавите за помош за електрична енергија при што би можеле да добиете од 600 до 800 денари со најновата мерка на владата.

https://www.economy.gov.mk/doc/3070  е местото каде треба да се обратите односно да аплицирате за помош за електрична енергија доколку припаѓате на семејство од социјален ризик односно имате ниски примања.

На линкот погоре може да се пријавите за помош за електрична енергија при што би можеле да добиете од 600 до 800 денари со најновата мерка на владата.

60 милиони денари е сумата која владата ја обезбеди со новата мерка а истата вклучува 7500 домаќинства кои спаѓаат во категорија со ниски приходи.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close