fbpx
Вести

АМСМ инфо за патиштата во државата

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува:

amsm info za patishtata vo drzhavata

 

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 06.08.2016 г. поради обилните врнежи од дожд и надојдената вода, во прекин е сообраќајот по обиколница од клучка Хиподром до клучка Сарај. Прекинот ќе трае до завршување на активностите околу расчистување на истата.

НАИЗМЕНИЧЕН СООБРАЌАЈ: На 08.08.2016 година од 09:00 часот на патот Градско – Прилеп кај место викано „Раец“, после сообраќајна незгода, воспоставен е сообраќај по една лента наизменично.

ПРЕНАСОЧУВАЊЕ НА СООБРАЌАЈ: На 08.08.2016 година на автопатот Гостивар – Тетово – Скопје, поточно од клучка Југ (Тетово), патничкиот и моторен сообраќај е пренасочен преку тетовското градско подрачје до клучка Север (Тетово) поради обилни врнежи од дожд.

СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите останати државни патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Со оглед на врнежите од дожд, препорачуваме исклучително внимателно возење и одржување на неопходното растојание помеѓу возилата. Посебно да се внимава низ клисурите, каде постои можност за појава на одрони кои наместа може да го попречат движењето на возачите.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close