fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Бачовски oбјави-Исплатени се 113.8 милиони денари за над 6.000 млекопроизводители

ИМА ПАРИ ЗА МЛЕКАРИТЕ од Интервентен фонд!

Исплатена финансиската поддршката за млекопроизводителите од Интервентен фонд
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денес ја реализираше исплатата за произведено и предадено кравјо, овчо и козјо млеко. 🥛
Исплатени се 113.8 милиони денари за над 6.000 млекопроизводители. 🐄🐑🐐
Финансиската поддршка изнесува 1 денар / предаден литар млеко во преработувачки капацитети во периодот од 01.10.2021 – 30.09.2022
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close