fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Бачовски – Субвенциите за млеко се за периодот од мај – септември 2020 година

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска на сметката на 6.469 млекопроизводители ги исплати субвенциите за периодот од мај - септември 2020 година.

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска на сметката на 6.469 млекопроизводители ги исплати субвенциите за периодот од мај – септември 2020 година.
По овој основ се исплатени 220.265.958 милиони денари како дополнителни плаќања од 3.5 денари / литар за предадено кравјо млеко, односно 4.5 денари / литар за предадено овчо и козјо млеко, информира Никица Бачовски, директор на Платежната агенција.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close