fbpx
ВестиМакедонија

Банат, поле што восхитува

Војводина

Прекрасниот Банат е рамно поле и Бог му се восхитува – напиша Ѓура Јакшиќ. Повеќе интересен и инспиративен простор – историски, географски, политички, етнолошки, естетски. 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close