fbpx
Агро бизнисВестиМакедонија

Бензините и дизелот поскапуваат за половина денар

Од полноќ новата цена на Еуросупер БС – 95 е 68 денари за литар, на Еуросупер БС-98 е 70 денари, дизелот – 60,50 денари, а екстра лесното масло 60 денари за литар.

За половина денар поскапуваат Еуросупер БС-95и Еуросупер БС-98 и дизелот, а екстра лесното масло за домаќинство за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.  

Од полноќ новата цена на Еуросупер БС – 95 е 68 денари за литар, на Еуросупер БС-98 е 70 денари, дизелот – 60,50 денари, а екстра лесното масло 60 денари за литар.

 Мазутот поскапува за 1,008 денари и еден килограм ќе се продава за 34,889 денари

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close