fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Берба на сливи во Преспа: Вистинско доживување за најмалите

На берба на сливи во „Prespa Spirit of Prespa“

Децата од приватните градинки Светот на колорес, имаа ден за паметење во преубавата Преспа.Имено тие беа на берба на сливи во „Prespa Spirit of Prespa“ каде секое детенце умешно си ја наполни својата торба со вкусни и здрави сливи.https://zenskimagazin.mk/berba-na-slivi-vo-prespa-vistinsko-dozivuvanje-za-najmalite-foto

До овоштарникот вистинска забава беше возењето на трактор, а посебно уживање беше јадењето традиционална пита и пиењето сокче од набраните сливи.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close