вестиМеханизацијаТоп вести

Брендот “FRIULI SPRAYERS”  денес во  „Флора фреш“ с.Цапари битолско

 

Познатата италијанска компанија за производство на најразлични атомизери и прскалки позната под  брендот  “FRIULI SPRAYERS”, продолжува со своите презентации  на своите производи пред македонските земјоделци. Денес со почеток од 10 Часот ќе се одржи презентација на овошните насади на „Флора Фреш“ во с.Цапари Битолско

Зад овој бренд стои фирмата Agricolmeccanica srl,  основана во 1960 година од страна на господин Џузепе Тосоратти и 45 години ја водат  браќата Џино и Рензо. Компанијата Agricolmeccanica srl  е специјализирана за проектирање и производство на атомизери, прскалки и небилизатори.  Денес може да се пофали со широк спектар на модели.

П.Ј.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close