ВестиТоп вести

Дејвид Бекам стана пчелар

Фудбалската, а може да се рече и модна икона, Дејвид Бекам изолацијата одлучи да ја искористи на продуктивен начин.

Тој на својот профил на Инстаграм со обожавателите сподели видео-снимка во која прави кошница за пчели.

Снимката го прикажува Бекам како фокусирано и вешто ракува со чекан. Но, кошницата сѐ уште е во рана фаза. Во исто време, Викторија Бекам ја објаснува процедурата и коментира дека убаво да се има свој мед.

Извор:Прес24

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close