fbpx
Вести

„Денови на медот“ во Куманово

На Градскиот плоштад во Куманово денеска ќе бидат отворени 17. „Денови на медот“.

Манифестацијата ја организираат пчеларското здружение „Пчела” од Куманово и Сојузот на пчеларски здруженија на Македонија, со поддршка на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

На саемот ќе бидат изложени сите пчелни производи, а потрошувачите ќе можат да пробаат и да купат директно од производителите.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close