Агро – метео: До крајот на неделава сончево, температура до 29 степени

(Oвој напис е објавен на: October 16, 2017)

Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината.

До крајот на неделава ќе преовладува сончево и топло време со температура до 29 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината. Минималните утрински температури ќе се движат во интервал од три до 11 степени.

Преодно наоблачување ќе има во петок, а позначителна промена на времето се очекува во почетокот на идната недела.