fbpx
ВестиМакедонијаТоп вестиФотогалерија

Фотогалерија од јавната дебата „Европски перспективи на руралната жена – состојби и предизвици“

 

„Европски перспективи на руралната жена – состојби и предизвици“ беше темата на јавната дебата што ја организира ЗЕЗ „Зелена берза“ Битола. Во присуство на членки на Зелена берза, претставници од државни институции, здруженија на граѓани од регионот и пошироко се проговори за состојбите на руралната жена и нејзините  предизвици на патот кон Европа.

 

  

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close