fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Магла и ниска облачност. Попладне локални врнежи од дожд, а на планините снег

Од ноќеска снег на планините

Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, а на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 05.12 2023. рад тмин. тмакс. скопје 1 6 тетово 1 5 маврово 2 4 охрид 2 8 битола 3 8 прилеп 2 7 кр.паланка 0 6 св. николе 1 8 штип 1 9 берово 0 5 дкапија 2 10 струмица 3 9 евгелија 5 11 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во среда по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Од утре попладне до четврток ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на постудена воздушна маса од север, во четврток во попладневните часови ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминуваат во снег и на повисоките места. Во петок и за време на викендот ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (06.12) четврток (07.12) време петок (08.12) сабота (09.12) ветер недела (10.12) тивко 2 до 6 мин.тем. (C) мак.тем. (C) тивко 1 до 6 6 до 12 3 до 4 5 5дя 11 6 по 1 до 10 6 до 0 5 до 10 6 до 12“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close