fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Масло има-Бектеши позираше со пакети масло за јадење

Нема место за паника, има доволно резерви на масло за потребите на граѓаните, напиша на Фејсбук министерот за економија, Крешник Бектеши сликан со покети масло за јадење.

Нема место за паника, има доволно резерви на масло за потребите на граѓаните, напиша на Фејсбук министерот за економија, Крешник Бектеши сликан со покети масло за јадење.

-Заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостпанство, Љупчо Николовски ја посетивме фабриката за масло за јадење во Велес. Понудата на сончоглед е стабилна и нашата земја континуирано увезува сурово масло потребно за производство во локални капацитети, но има и масло за потрошувачка за граѓаните, напиша тој вчера на својот Фејсбук профил.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close