fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Мечка скокна во реката Пена за да спаси мече кај селото Бродец

Видео во линкот внатре

На фејсбук страната на селото Бродец, тетовско, беше објавено видео од мечка како скока во брзите води на реката Пена за да спаси мече.

Видеото е направено на само стотина метри од селото покрај кое поминува оваа река. Мечката прво ја поминува реката од едната, а потоа и од другата страна во потрага по мечето, а потоа скока во неа во обид да го спаси.

Видео на линкот

https://www.facebook.com/watch/?v=1992149177795656

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close