fbpx
Вести

Министерот Николовски на средба со винарите

nikolovski

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска во винарската визба „Стоби“ ќе одржи работен состанок со винарите.

Како што информираат од Министерството за земјоделство, на средбата ќе стане збор за новата реколта, планот за производство и откупот.


 

сител

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close