fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

МЗШВ ја започнува кампањата – Вакцинирај се за среќни моменти!

Кампањата ќе трае во наредите неколку месеци

Ја започнавме кампањата за јавна свест за вакцинација!, информираат од Министерството за земјоделство.

Владата започна кампања за што помасовно вакцинирање на граѓаните „Вакцинирај се“ што ќе трае во наредите неколку месеци. Целта е да се спречи губењето нови човечки животи, да се врати животот повторно во нормала, како и спречување на дезинформациите и на сите лажни митови за вакцините што се шират во јавноста.

Имунизацијата се зголемува, тече непречено на сите пунктови, но, според властите, се уште обемот на опфатот не е доволен.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close