fbpx
Вести

Нема пари за земјоделците

zemjodelci

Земјоделците и денеска не ги добија ветените парични средства за субвенциите кои требаше да им ги исплати државата. Засега велат дека нема да има нови протести но сериозно се разгледува можноста за блокада на патиштата и за поставување механизација пред државните институции и на крстосниците. Од министерството за земјоделство велат дека кај нив завршена е работата и парите се чекаат од финансии.


 

24 вести

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close