fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Николовски ексклузивно во „ClickPlus“: Ќе се градат два модерни дистрибутивни центри во Скопје и Струмица

Тој посочи дека денес наутро Министерството и Светската Банка ќе го распишат меѓународниот тендер за избор на консултанска компанија која што ќе го дизајнира, проектира и ќе врши надзор на изградбата на два модерни откупни дистрибутивни центри

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски вечерва ексклузивно во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 најави дека ќе се градат два модерни дистрибутивни центри во Скопје и Струмица.

Тој посочи дека денес наутро Министерството и Светската Банка ќе го распишат меѓународниот тендер за избор на консултанска компанија која што ќе го дизајнира, проектира и ќе врши надзор на изградбата на два модерни откупни дистрибутивни центри.

„Ги завршивме сите постапки, овој проект вреди 54 милиони евра со закон донесен во Собранието 2019 година. За прв пат еве започнуваат постапките за проектирања и надзор, а со тоа последователно и за изградба“, вели Николовски.

Целата изјава во продолжение:

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close