fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Пачешкоски-Во Прилеп и Долнени пријавени 3,2 милиони килограми вишок на тутун

Уште утре може да пријавите вишок на тутун.

Истекува рокот за пријавување на вишок на тутун во ПЕ на МЗШВ и поверениците на Сојузот на земјоделски здруженија. На ден пред истекот на рокот 5 февруари според раководителот на ПЕ на МЗШВ во Прилеп до денеска се пријавени 3,2 милиони килограми вишок на тутун од општините Прилеп и Долнени. Оваа количина ја пријавиле 2500 тутунопроизводители, потврдува Зоран  Пачешкоски, раководител на ПЕ на МЗШВ во Прилеп за Зелена берза.

А.Б

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close