fbpx
Агро бизнисВестиТоп вести

Падна првиот снег на Пелистер

Температурите достигнаа и до 3 степени под нулата

Ниските температури кои ја зафатија земјава периодов, придонесоа на повисоките места да има и врнежи од снег.

 

Првиот снег падна на Пелистер, каде што температурите достигнаа и до 3 степени под нулата. 

 

Така утрово падна и првиот снег.

Ниските температури ќе се задржат и деновиве. На пониските места ќе има врнежи од дожд.https://nezavisen.mk/padna-prviot-sneg-na-pelister/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close