fbpx
Вести

Philip Morris може да ги исфрли од производство класичните цигари

philip morris mozhe da gi isfrli od proizvodstvo klasichnite cigari

Philip Morris International, најголемиот светски производител на цигари, би можел во блиска иднина да престане да продава цигари, откако на пазарот, во Велика Британија, лансираа нов алтернативен продукт за цигарите наречен IQOS.

Производот IQOS е цигара без чад, која веќе е во продажба на повеќе од десетина пазари, вклучувајќи ги Јапонија, Швајцарија и Италија.

Тутунот се загрева доволно за да се произведе пареа без тој целосно да изгори.

Компанија верува дека ова ќе прави помалку штета од цигарата.

Сепак ќе треба уште време како и поддршка од владите за овие алтернативни производи да почнат масовно да се употребуваат и постепено да се отстрануваат цигарите.

Тагови

Слични написи

73 Comments

  1. When you forget the password to lock the screen, if you do not enter the correct password, it will be difficult to unlock and gain access. If you find that your boyfriend/girlfriend is suspicious, you may have thought about hacking his Samsung phone to get more evidence. Here, we will provide you with the best solution on how to crack Samsung mobile phone password.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Close