fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне сончево, попладне нестабилна облачност со локален пороен дожд

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка CKonje времето утре 17.06.2022 рад мин. макс. Ckonje 13 30 тетово 13 28 маврово 9 22 охрид 13 26 битола 13 29 прилеп 28 кр.паланка 25 св. николе 29 штип 30 берово 26 д.капија 32 струмица 30 евгелија 33 тетово св. николе маврово 14 11 13 14 9 15 14 17 берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелиа yB=7“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во сабота ќе дува засилен северен ветер, а претежно во планинските подрачја ќе има појава на краткотраен дожд. Од недела следува период на претежно стабилно време со пораст на дневните температури.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (18.06) недела (19.06) време понеделник (20.06) вторник (21.06) Bemep среда (22.06) 9 до 17 променлив мин,тем. (°C) мак.тем. (°℃) ув 8 до 16 23 до 31 до 17 променлив 25 до 32 10 до 18 7 26 до 33 11 до 19 8 26 до 34 8 27 до 35 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close