ВестиТоп вести

Пристигна есента

 

 

 

Пристигна есента на северната хемисфера, додека на јужната хемисфера пристигна пролетта. Првиот есенски ден носи променливо облачно време.

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има денеска, кон крајот на денот. Ќе дува умерен до засилен ветер од променлив правец.

Во текот на утрешниот ден , а и во наредните  денови според метеоролозите се очекува променливо облачно со повремени врнежи од дожд . На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close