fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Пролетни температури и сончево време

Времето денеска претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне сончево со мала локална облачност, прогнозира УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од минус 5 до 17 степени.

Времето денеска претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне сончево со мала локална облачност, прогнозира УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од минус 5 до 17 степени.Во Скопје претпладне ќе биде со мала до умерена облачност, а попладне сончево. Ќе дува слаб северозападен ветер. Температурата ќе достигне до 13 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close