fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Утрото студено, преку денот сончево

-11 Берово, -9 Демир Капија, -8 Скопје-Петровец, Битола, Велес, Струмица, Гевгелија, -7 Штип, Кавадарци, -6 Тетово, Маврови Анови, Прилеп, Крива Паланка, -5 Претор, Дебар, Куманово, -4 Скопје-Зајчев Рид, Охрид, Виница, Дојран, -2 Крушево, -1 Попова Шапка. ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm) 11 Маврови Анови, 4 Попова Шапка, 1 Тополчани.

Утрото студено, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот сончево со мала облачност која во вечерните часови ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.
Во Скопје претежно сончево и тивко.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 01.02.2024 град тмин. тмакс. Ckonje -6 10 тетово 5 8 маврово -5 6 охрид -5 8 битола -8 8 прилеп -7 9 кр.паланка -6 9 св. николе -7 штип 6 берово -10 д.капија -6 струмица -7 евгелија -2 тетово св. николе маврово 10 берово штип 10 7 10 9 14 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Во петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен ветер од северен правец. Потоа следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close