fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно, со слаби врнежи од дожд и на планините од снег

Утрово -3 степени Скопје-Петровец, -2 Струмица, -1 Скопје-Зајчев Рид 0 Тетово, Гевгелија, 1 Крива Паланка, Берово, Маврови Анови, Куманово, Велес, 2 Демир Капија, Штип, Крушево, Битола, 4 Виница, Претор, 5 Дебар, 6 Охрид.

Променливо облачно, претпладне во западните и северните делови со слаби локални врнежи од дожд, а на планините и во повисоките места со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.
Во Скопје променливо облачно, во утринските часови со слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец .
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 16.01.2024 рад тмин. тмакс. Ckonje -2 5 тетово -1 3 маврово 1 1 охрид 3 5 битола 1 4 прилеп 0 кр.паланка -1 CB. николе 0 штип 2 берово 2 д.капија 0 струмица -2 евгелија 0 гетово св. николе 4 3 маврово берово штип 5 7 5 8 7 9 д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Во четврток и петок наместа ќе има повремени врнежи од дожд, ќе дува засилен јужен ветер што ќе допринесе температурите да бидат во значителен пораст. Под влијание на студен и влажен бран во петок кон крајот на денот и во сабота врнежите ќе преминуваат во снег и ќе дува засилен северен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (17.01) четврток (18.01) време петок (19.01) сабота (20.01) ветер недела (21.01) ↑个 до мин.тем. °C) мак.тем. (°C) × 0 до 6 до 12 до 9 до 16 2до4 10 до 16 7 до до 7 до 5“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close