fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно, во јужните делови локални врнежи од дожд

Преодно стабилизирање на времето ќе има во среда

Променливо облачно, претпладне во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „паланка Ckonje времето утре 05.04.2022 град тмин. макс. Ckonje 3 15 тетово 2 13 маврово 1- 8 охрид 3 14 битола 3 13 прилеп 4 12 кр.паланка 2 12 св. николе 3 15 штип 4 15 берово 0 11 дкапија 4 16 струмица 5 15 евгелија 5 17 тетово етово св. николе маврово берово штип K Kanuja струмица охрид прилеп битола гевгелија“

 

Времето во следните денови: Преодно стабилизирање на времето ќе има во среда, а во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа во следните два дена времето ќе биде стабилно, сончево и топло.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎ден среда (06.04) четврток (07.04) време петок (08.04) сабота (09.04) ветер недела (10.04) 0 до ም9ቅና 6 мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 8 16 2 до ت 8 22 3 12 до 20 16 дя 25 до 9 26 14 22‎“‎

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close