fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Проверете си ги сметките: Почна исплатата на парите од „Мој ДДВ“

Секој граѓанин може да добие и до 2100 денари назад на својата сметка со едноставно скенирање на фискални сметки за едно тромесечие.

Парите од повратокот на данок преку проектот „Мој ДДВ“ се исплатени на граѓани денес.

Исплатата се однесува на илјадници граѓани кои скенирале сметки изминатиот период преку апликацијата „Мој ДДВ“, со што можеле да остварат поврат од платеното ДДВ.

Проектот „Мој ДДВ“ го користат над половина милион македонски граѓани.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close