вести

Русија го зглеми домашното производство на храна

rusija

Според него, речиси четири милијарди долари изнесува вредноста на руските производи, произведени во рамки на т.н. „супституција на извозот”.

Воведувањето на ограниченото ембарго пред три години за увоз на храна од Западот во Русија, влијаеше на растот на домашното производство, истакна рускиот заменик министер за земјоделство Јевгениј Громико.

Според него, речиси четири милијарди долари изнесува вредноста на руските производи, произведени во рамки на т.н. „супституција на извозот”.


 

вечер

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close