fbpx
ВестиРурален туризам

Село направило добар бизнис план и денес живее одлично

Жителите на селото Врмџе кај Соко Бања успејаа на интернет да направат промоција и да привлечат луѓе од сите страни на светот.

Сега се решени селото и целата општина да бидат познати по суво овошје, зеленчук, шумско овошје, билки.

Тие со помош на државата набавиле соларни сушари.

Она што го произведуваат го преработуваат и продаваат.

Нивната цел е да создадат бренд и да го промовираат, пишува bizlife.rs. На овој начин луѓето имаат причина зошто да останат на село.


 

faktor

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close