fbpx
Агро бизнисВестиЛов и риболовМакедонијаТоп вести

Шапуриќ објави – спречен нелегален риболов во Охридско Eзеро

Одземени 350 метри мрежа и дваесетина парчиња белвица, додека запленетите пар;иња пастрмка веднаш беа вратени во водите на езерото.

Првиот човек на Државниот инспекторат за земјоделство, Зоран Шапуриќ објави дека е спречен нелегален риболов во Охридско Eзеро.

-Уште една успешна активност на Државниот инспекторат за земјоделство. Завчера е спречен нелегален риболов во Охридско Eзеро. Притоа, се одземени 350 метри мрежа и дваесетина парчиња белвица, додека запленетите парчиња пастрмка веднаш беа вратени во водите на езерото, објави Шапуриќ.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close