fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Што се случува со нашите села?-И зад овие врати некогаш имаше детски џагор

Затворени врати, урнати ѕидови, искршени прозорци и по некој знак дека некогаш во овие куќи имало живот.

Зелена берза на терен во селата од Пелагонија. Затворени врати, урнати ѕидови, искршени прозорци и по некој знак дека некогаш во овие куќи имало живот. Фотографиите се од с.Лажец Битолско. Многу жители се иселиле  во прекуокенаските земји барајќи поубав живот.

          

П.Ј.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close