fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сјае расадот за тутун на Ердо Исламоски од Канатларци

Тутунарите од Пелагонија подготвени за новата реколта на тутунот

Ердо Исламоски од Канатларци е искусен тутунар кој обработува 40 декари земја под тутун. Расадот годинава е засаден на површина од 350 м2. Од испратените фотографии лесно може да се заклучи дека расадот е со висок квалитет. На Исламоски му посакуваме успешна реколта и секако достоинствени цени за откуп на тутун.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close