fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и многу топло со мала локална облачност

Дестабилизација со локален пороен дожд и грмежи се очекува во среда попладне

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 16.08.2021 град тмин, тмакс. Ckonje 19 38 тетово 17 37 маврово 13 охрид 16 битола 16 прилеп 18 кр.паланка 15 CB николе 19 штип 19 берово 11 д капија 21 струмица 19 евгелија 21 30 32 35 35 34 тетово св. николе маврово берово 37 37 32 39 37 39 штип K д. Kanuja струмица охрид прилеп бигола гевгелија YB-8“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До среда ќе се задржи многу топло време. Дестабилизација со локален пороен дожд и грмежи се очекува во среда попладне, кога ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневната температура од четврток ќе се намали за неколку степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH BTopHиK (17.08) cpeAa (18.08) Bpeme 4eTBpToK (19.08) neToK (20.08) Bemep ca6oTa (21.08) 12 Ao 22 mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) yB 13 Ao 22 32 Ao 39 11 Ao 21 npomeHлиB 31 Ao 37 12 Ao 21 8 28 A& 34 12 Ao 20 8 27 Ao 34 7 28 Ao 35 7 7“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close