fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со локална облачност и засилен северен ветер

Од УХМР информираат дека во наредните денови не очекува променливо и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималните температури ќе бидат во интервал од 11 до 20, а максималните ќе се движат од 29 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје ќе преовладува претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната до 32 степени.

Од УХМР информираат дека во наредните денови не очекува променливо и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи.

Во петок попладне претежно во јужните делови ќе има локален пороен дожд и грмежи. Променливо облачно и нестабилно ќе биде и во сабота, кога на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на град. Од недела следува период на стабилно и топло време.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close