fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево време со температура до 28 степени

Во наредните денови следува период на променливо облачно и потопло време со сончеви периоди и со умерен до засилен јужен ветер. Во четврток и во сабота попладне ќе има повремен локален дожд и појава на грмежи.

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка CKonje тетово времето утре 28.09.2022 град тмин. тмакс. Ckonje 12 26 тетово 13 23 маврово 10 17 охрид 14 23 битола 11 25 прилеп 12 24 кр.паланка 10 23 св. николе 13 25 штип 14 26 берово 8 22 Ð Kanиja 15 28 струмица 13 26 евгелија 15 28 cB. николе маврово берово штип 직 прилеп д. Kanuja охрид струмица битола гевгелија“

Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Минималната темпертура ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната од 22 до 28 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен јужен ветер. Минималната темпертура ќе биде околу 12, а максималната ќе достигне до 26 степени, соопшти УХМР.

Во наредните денови следува период на променливо облачно и потопло време со сончеви периоди и со умерен до засилен јужен ветер. Во четврток и во сабота попладне ќе има повремен локален дожд и појава на грмежи.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (29.09) петок (30.09) време сабота (01.10) недела (02.10) ветер понеделник (03.10) 8 до 16 мин.тем. (°C) мак.тем. °C) 9 до 16 22 до 29 10 до 17 23 до 11 до 17 24 ባ 30 8 до 14 22 28 19 до“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close