fbpx
ВестиМакедонијаМеханизацијаТоп вести

КОМЕНТИРАЈТЕ -Кој трактор е најдобар?

Зетор, Махиндра, Џон Дир, Тафе, Солис, Ловол, Ландини, Саме..ги очекуваме вашите одговори

„Зелена берза“  прави анализа на македонскиот пазар за земјоделска механизација – Што купува македонскиот земјоделец, кој трактор е најдобар за него и најпосакуван од достапните брендови?

Во нашата земја застапени се повеќе брендови на трактори и тоа: Зетор, Махиндра, Џон Дир, Тафе, Солис, Ловол, Ландини, Саме…

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close