fbpx
Вести

Среде кампања на земјоделците им се нуди помош за неисплатените субвенции

 

srede kampanja na zemjodelcite im se nudi pomosh za neisplatenite subvencii

Претставници од Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството нудат помош за решавање на проблемите на земјоделците за неисплатените субвенции среде изборна кампања.. Им укажуваат до каде е постапката, проблемот со трансферот на одобрените пари или зошто не ги добиле бараните средства на своите сметки соодветно на добиеното решение. Во струмичко Градско Балдовци, дел од вработените од Агенцијата заедно со првиот човек Билјана Вуковиќ ги презентираа поволностите кои се нудат преку програмите за финансиска подршка, но даваа и одговори зошто нема и кога земјоделците ќе ги добијат субвенциите, пишува СДК.

Станува збор за активност во рамките на Отворените денови на Агенцијата кои ги спроведуваме еднаш годишно.

Тагови

Слични написи

2 Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Close