fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Тројца мажи од Мусинци и Долно Оризари фатени со дрога и куршими за гасен пиштол

На 06.12.2022 на ул.„Новачки пат“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола ги лишиле од слобода се Ј.Н.(28) од с.Мусинци, С.К.(36) и Х.К.(22) од с.Долно Оризари

На 06.12.2022 на ул.„Новачки пат“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола ги лишиле од слобода се Ј.Н.(28) од с.Мусинци, С.К.(36) и Х.К.(22) од с.Долно Оризари затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана, бела грутчеста материја, дробилка, 12 куршуми за гасен пиштол. Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close