fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Тутунарите на протест-Плетвар денеска ќе биде блокиран 6 часа, од 10 до 16 часот.

-Ќе продолжиме со зголемен интензитет на протестите и ќе одиме до крај, нема повлекување, тутунот за џабе не го даваме, порачуваат од Иницијативниот одбор на тутунарите кои ги организираат протестите.

Од 10 до 16 часот тутунарите денеска ќе го блокираат превојот Плетвар на патот Прилеп-Градско. Протестите се интензивираат. Тутунарите се крајно револтирани на откупувачите за кои велат дека си поигруваат со нивната мака и судбина.

– Вредноста на тутунот треба да биде секаде иста, на сите пунктови во цела Македонија, а не да се создава ваков лажен просек. Ние ќе продолжиме со зголемен интензитет на протестите и ќе одиме до крај, нема повлекување, тутунот за џабе не го даваме, порачуваат од Иницијативниот одбор на тутунарите кои ги организираат протестите.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close