Агро бизнисВестиТоп вести

Тутунарите од Лажани на мака- велат дека откупувачот им го враќа тутунот

Тутунарите бараат помош од државата

Тутунарите од Лажани на мака- велат дека откупувачот им го враќа тутунот, па  фотографии од откупниот пункт објавуваат на Фејсбук со апел до Владата и МЗШВ да им помогнат.

Крајниот рок за откуп на тутунот е 28 февруари.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close