fbpx
Вести

УЈП: Земјоделците да поднесат барање за паушално оданочување

ujp zemjodelcite da podnesat baranje za paushalno odanochuvanje

Управата за јавни приходи ги повикува земјоделците кои оствариле приход до еден милиони и триста илјади денари, до 31 јануари 2017 година да поднесат барање за паушално оданочување без разлика дали земјоделството претставува основна дејност или таа ја вршат како дополнително занимање.

Регистрацијата за паушално оданочување овозможува персоналниот данок да го плаќаат еднаш во годината без дополнителни трошоци за водење делови книги, појаснуваат од УЈП.

Тагови

Слични написи

Еден коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close