fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Уживате во убавото време за викендот

Утринските минимални температури ќе се движат од 8 до 16 степени, а највисоките дневни од 20 во Крушево до 30 Целзиусови степени во Гевгелија

Денеска наутро не очекува свежо време, а во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој долж Повардарието краткотрајно ќе се засилува.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринските минимални температури ќе се движат од 8 до 16 степени, а највисоките дневни од 20 во Крушево до 30 Целзиусови степени во Гевгелија.

В недела времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен долж Повардарието. Минималните температура ќе биде од 7°C до 16°C, а максималната од 23°C до 30°C.

Можно е да е слика од текст

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
4 Лазарополе, 5 Берово, 7 Маврови Анови, 8 Скопје-Петровец, Попова Шапка, 9 Тетово, Битола, Прилеп, Охрид, Претор, Крива Паланка, 10 Струмица, Демир Капија, Дебар, Крушево, 11 Штип, 12 Кавадарци, 13 Скопје-Зајчев Рид, Велес, Виница, 15 Гевгелија, 17 Дојран.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 08 часот (во l/m2)
2 Претор, Крушево.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close